Najnowsze artykuły

Perfumy świeże

Wiosna i lato to te pory roku, które zachęcają do stosowania świeżych perfum, które dodają energii i motywacji do produktywnego działania...

Czytaj Więcej
Perfumy drzewne
19 lutego 2023
Perfumy kwiatowe
25 stycznia 2023

Damskie perfumy na wiosnę - Armani i Chanel

Wiosną wszystko budzi się do życia. To ta pora roku, która dodaje nam mnóstwo energii do działania, motywacji i chęci. Warto jednak sięgać po dodatki, które wzmocnią to zjawisko i sprawią, że każda z nas będzie w stanie cieszyć się niezachwianym poczuciem własnej wartości i pewności siebie. Damskie perfumy na wiosnę mogą bez wątpienia przybierać bardzo różne formy, aczkolwiek tylko nieliczne kompozycje faktycznie stanowią wspaniały dodatek do codzienności. Na jakie perfumy postawić z okazji wiosny?

Coś wyjątkowego od Armaniego

Giorgio Armani to jeden z najpopularniejszych projektantów mody na całym świecie. Pochodzi z Włoch i choć początkowo w jego kręgu zainteresowań znajdowała się fotografia, to jednak bardzo szybko zorientował się, że świat mody jest dokładnie tym światem, do którego chciałby należeć. Przedsiębiorstwo opatrzone jego nazwiskiem powstało dopiero w latach siedemdziesiątych i początkowo zajmowało się głównie modą męską. Sukcesywnie zdobywał uznanie we Włoszech, ale również poza granicami swojej ojczyzny. Jego projekty cieszyły się ogromnym szacunkiem wśród amerykańskich gwiazd kina. Perfumy miały się pojawić dopiero w latach osiemdziesiątych i również w tym wypadku bardzo szybko zyskały ogromne zainteresowanie. Perfumy Si od Armaniego to kultowa już kompozycja zapachowa, której nie sposób się oprzeć. W oczach wielu kobiet jest kwintesencją kobiecości w najpiękniejszym możliwym wydaniu. Nuta głowy składa się ze słodkiej wanilii, bergamotki oraz porzeczki. Paczuli, frezja i różna znajdują się w nucie serca, a orcanox i piżmo w nucie bazowej. To zdecydowanie perfumy, które sprawdzą się w każdej okoliczności. Będą świetnym dodatkiem na co dzień, ale również wspaniałą zapachową dekoracją na wieczór.

Wiosenne zapachy od mistrzów

Coco Chanel była kobietą o niezwykle silnym charakterze. Wymagająca perfekcjonistka, dla której praca stanowiła niezwykle ważny element życia. Szła pod prąd, nie bała się proponować innych rozwiązań niż te, które proponowane były przez większość domów mody. Odważna i zdeterminowana. Z całą pewnością właśnie tak można określić wspaniałe perfumy od francuskiej projektantki Chanel Coco Mademoiselle. To kompozycja idealna na wiosnę, ale jednocześnie perfumy, które podkreślą niezależność kobiety i jej ogromny potencjał. Wspaniałe nuty kwiatu pomarańczy, mandarynki i bergamotki sprawiają, że zapach jest niezwykle orzeźwiający. W nucie serca znajdują się mimoza, jaśmin, róża oraz ylang-ylang. Natomiast bazowe nuty opierają się na białym piżmie, opoponaxie, wanilii i fasoli tonce. Z całą pewnością jest to zapach, w którym można zakochać się od pierwszej chwili. Warto również zwrócić uwagę na fantastyczną propozycję od Paco Rabanne. Ten kontrowersyjny projektant mody doskonale zdaje sobie sprawę, jak tworzyć zapachy dla kobiet nietuzinkowych. Lady Million to perfumy, które sprawią, że wiosna nabierze prawdziwej mocy. Nuta głowy składa się z neroli oraz marliny. W sercu zapachu znajdziemy kwiat afrykańskiej pomarańczy, jaśmin arabski oraz gardenię, a w podstawie paczuli, bursztyn oraz biały miód. To niezwykle zmysłowy zapach. Dodaje pewności siebie i jednocześni uwodzi. Nie sposób obok niego przejść obojętnie.