Najnowsze artykuły

Perfumy cytrusowe

Cytrusowe perfumy to bez wątpienia wyjątkowa propozycja dla pań gustujących w zapachach orzeźwiających. Utarło się przekonanie, że tego rodzaju...

Czytaj Więcej
Perfumy gourmand
7 kwietnia 2023
Perfumy fougere
24 marca 2023
Perfumy świeże
8 marca 2023

Damskie zapachy od Guerlain

Perfumy to nieodłączny dodatek do każdej kobiecej stylizacji. Ubiór, buty, torebka, biżuteria, makijaż… Wszystko to składa się w jedną całość, a zapach jest wisienką na torcie, dzięki której stylizacja odbierana może być nie tylko wzrokowo, ale także zapachowo. Wybór odpowiedniego aromatu może być nie lada wyzwaniem, możliwości bowiem są setki i niełatwo jest zdecydować się na jeden produkt. Istnieją jednak ponadczasowe klasyki, cenione przez setki kobiet wszędzie i chętnie wybierane zarówno ze względu na sam zapach, jak i stylizację flakonu. Do takich produktów z pewnością należą perfumy damskie Guerlain.
 

Jak wybierać perfumy?

Cofnijmy się jednak o krok i zacznijmy od tego, czego szukać w perfumach. Zapach zapachowi nierówny, niektóre produkty lepiej sprawdzą się na co dzień, inne lepiej zachować na wyjścia wieczorowe i specjalne okazje. Zapach musi być też dopasowany do stylu i charakteru kobiety. Wyróżnia się pięć głównych kategorii zapachowych. Znalezienie swojej ulubionej kategorii to pierwszy krok w dobraniu perfum idealnych. Do najdelikatniejszych należą aromaty kwiatowe i cytrusowe. Mocniejsze zapachy zaliczają się do kategorii orientalnych, drzewnych i szyprowych. Niejednokrotnie można zetknąć się też z podkategoriamy, na przykład zapachy paprociowe, czy morskie. Oczywiście, perfumy należące do kategorii drzewnej mogą zawierać w sobie też zapachy owocowe, czy kwiatowe. Chodzi tu jednak bardziej o ogólny charakter zapachu i dominujące nuty.
Na każde perfumy składają się nuty głowy, serca i bazy. Kolejno uwalniane aromaty stanowią poszczególne nuty. Pierwszych wrażeń zapachowych dostarcza zawsze nuta głowy. Po jakimś czasie zapachy te zaczną ustępować nutom serca, które z kolei po kilku godzinach przejdą w nuty bazy. I to właśnie nuta bazy jest tą najbardziej intensywną częścią zapachu, która pozostanie z nami najdłużej.
 

Guerlain - piękne zapachy z piękną historią

Marka Guerlain to klasyka damskich perfum. Jej historia sięga dwustu lat wstecz. Firma założona została w 1828 roku w Paryżu - światowej stolicy mody, co już samo w sobie świadczy o jej prestiżu. Perfumy damskie Guerlain odznaczają się wysoką jakością i pięknymi kompozycjami zapachowymi.
Na wzmiankę z pewnością zasługują szczególnie dwa produkty. Perfumy damskie Guerlain La Petite Robe Noire oraz Guerlain Shalimar. Opinie o obu zapachach są bardzo pozytywne, a perfumy przyciągają zarówno pięknym wyglądem flakonów, jak i aromatem.
Guerlain La Petite Robe Noire to klasyka na równi z małą czarną sukienką, na cześć której zapach został nazwany. Mała czarna pojawia się nawet na buteleczce. I tak, jak kultowa jest sukienka, kultowe są też te perfumy. Choć zaliczają się do kategorii orientalnej znajdziemy w nich wiele owocowych i kwiatowych elementów. Zapach otwierają nuty jagodowe, czereśniowe i migdałowe z połączeniem bergamotki. W nucie serca znajdują się liście herbaty, róża i lukrecja. Kompozycję zamyka silna nuta bazy z wanilią, paczuli, irysem i anyżem. Kobiety cenią sobie ten zapach za połączenie słodyczy i elegancji, La Petite Robe Noire często określana jest jako zapach idealny na jesień.
Guerlain Shalimar to nieco inna kompozycja. Perfumy te mają prawie sto lat i rzesze fanek na całym świecie. Piękny, elegancki flakon i ponadczasowy zapach przyciąga i nie daje o sobie zapomnieć. Shalimar także należy do kategorii orientalnej. Określany często jako ciepły i wyrafinowany zapach, zawiera w nucie głowy świeżość bergamotki, cytryny i cedru. W nucie serca otwierają się aromaty takie, jak paczuli, irys, jaśmin i róża. Nuta bazy natomiast to mocne akcenty wanilii, skóry i kadzidła.