Najnowsze artykuły

Perfumy świeże

Wiosna i lato to te pory roku, które zachęcają do stosowania świeżych perfum, które dodają energii i motywacji do produktywnego działania...

Czytaj Więcej
Perfumy drzewne
19 lutego 2023
Perfumy kwiatowe
25 stycznia 2023

Damskie zapachy od Guerlain

Perfumy to nieodłączny dodatek do każdej kobiecej stylizacji. Ubiór, buty, torebka, biżuteria, makijaż… Wszystko to składa się w jedną całość, a zapach jest wisienką na torcie, dzięki której stylizacja odbierana może być nie tylko wzrokowo, ale także zapachowo. Wybór odpowiedniego aromatu może być nie lada wyzwaniem, możliwości bowiem są setki i niełatwo jest zdecydować się na jeden produkt. Istnieją jednak ponadczasowe klasyki, cenione przez setki kobiet wszędzie i chętnie wybierane zarówno ze względu na sam zapach, jak i stylizację flakonu. Do takich produktów z pewnością należą perfumy damskie Guerlain.
 

Jak wybierać perfumy?

Cofnijmy się jednak o krok i zacznijmy od tego, czego szukać w perfumach. Zapach zapachowi nierówny, niektóre produkty lepiej sprawdzą się na co dzień, inne lepiej zachować na wyjścia wieczorowe i specjalne okazje. Zapach musi być też dopasowany do stylu i charakteru kobiety. Wyróżnia się pięć głównych kategorii zapachowych. Znalezienie swojej ulubionej kategorii to pierwszy krok w dobraniu perfum idealnych. Do najdelikatniejszych należą aromaty kwiatowe i cytrusowe. Mocniejsze zapachy zaliczają się do kategorii orientalnych, drzewnych i szyprowych. Niejednokrotnie można zetknąć się też z podkategoriamy, na przykład zapachy paprociowe, czy morskie. Oczywiście, perfumy należące do kategorii drzewnej mogą zawierać w sobie też zapachy owocowe, czy kwiatowe. Chodzi tu jednak bardziej o ogólny charakter zapachu i dominujące nuty.
Na każde perfumy składają się nuty głowy, serca i bazy. Kolejno uwalniane aromaty stanowią poszczególne nuty. Pierwszych wrażeń zapachowych dostarcza zawsze nuta głowy. Po jakimś czasie zapachy te zaczną ustępować nutom serca, które z kolei po kilku godzinach przejdą w nuty bazy. I to właśnie nuta bazy jest tą najbardziej intensywną częścią zapachu, która pozostanie z nami najdłużej.
 

Guerlain - piękne zapachy z piękną historią

Marka Guerlain to klasyka damskich perfum. Jej historia sięga dwustu lat wstecz. Firma założona została w 1828 roku w Paryżu - światowej stolicy mody, co już samo w sobie świadczy o jej prestiżu. Perfumy damskie Guerlain odznaczają się wysoką jakością i pięknymi kompozycjami zapachowymi.
Na wzmiankę z pewnością zasługują szczególnie dwa produkty. Perfumy damskie Guerlain La Petite Robe Noire oraz Guerlain Shalimar. Opinie o obu zapachach są bardzo pozytywne, a perfumy przyciągają zarówno pięknym wyglądem flakonów, jak i aromatem.
Guerlain La Petite Robe Noire to klasyka na równi z małą czarną sukienką, na cześć której zapach został nazwany. Mała czarna pojawia się nawet na buteleczce. I tak, jak kultowa jest sukienka, kultowe są też te perfumy. Choć zaliczają się do kategorii orientalnej znajdziemy w nich wiele owocowych i kwiatowych elementów. Zapach otwierają nuty jagodowe, czereśniowe i migdałowe z połączeniem bergamotki. W nucie serca znajdują się liście herbaty, róża i lukrecja. Kompozycję zamyka silna nuta bazy z wanilią, paczuli, irysem i anyżem. Kobiety cenią sobie ten zapach za połączenie słodyczy i elegancji, La Petite Robe Noire często określana jest jako zapach idealny na jesień.
Guerlain Shalimar to nieco inna kompozycja. Perfumy te mają prawie sto lat i rzesze fanek na całym świecie. Piękny, elegancki flakon i ponadczasowy zapach przyciąga i nie daje o sobie zapomnieć. Shalimar także należy do kategorii orientalnej. Określany często jako ciepły i wyrafinowany zapach, zawiera w nucie głowy świeżość bergamotki, cytryny i cedru. W nucie serca otwierają się aromaty takie, jak paczuli, irys, jaśmin i róża. Nuta bazy natomiast to mocne akcenty wanilii, skóry i kadzidła.