Najnowsze artykuły

Perfumy cytrusowe

Cytrusowe perfumy to bez wątpienia wyjątkowa propozycja dla pań gustujących w zapachach orzeźwiających. Utarło się przekonanie, że tego rodzaju...

Czytaj Więcej
Perfumy gourmand
7 kwietnia 2023
Perfumy fougere
24 marca 2023
Perfumy świeże
8 marca 2023

Dlaczego warto wybrać odpowiedniki perfum?

Uwielbiasz perfumy, ale stworzenie kolekcji oryginalnych zapachów wymaga ogromnego budżetu? Jest na to sposób! Wybierając odpowiedniki perfum możesz każdego dnia intrygować zapachem, nie wydając na to majątku. Dowiedz się, czym są odpowiedniki perfum i dlaczego warto się na nie zdecydować.


Odpowiedniki perfum to nic innego, jak zapachy inspirowane drogimi, markowymi perfumami. Jak powstają? Ich twórcy „rozpracowują” oryginalny zapach, starając się odtworzyć jego recepturę, a następnie, na bazie tych ustaleń, tworzą kompozycje zapachowe. Można to porównać do próby ugotowania we własnej kuchni potrawy jaka wyjątkowo smakowała nam w restauracji. Odpowiedniki markowych perfum nie zawsze pachną identycznie jak oryginały, ale zawsze kompozycja zapachowa jest bardzo zbliżona i nie ma wątpliwości, co stanowiło jej bazę. Co ciekawe, część osób mówi, że w przypadku niektórych kompozycji, zapach odpowiednika jest ciekawszy niż zapach oryginału!


Tanie odpowiedniki perfum – skąd ich niska cena?

Odpowiedniki markowych perfum są zdecydowanie tańsze od oryginałów. Różnica jest naprawdę niebagatelna – odpowiednik może kosztować nawet 10 proc. ceny oryginalnych perfum. Jak to możliwe? Przede wszystkim warto wiedzieć, że w przypadku markowych perfum, podobnie jak innych markowych produktów cena nie jest wprost zależna od kosztów produkcji, które stanowią zaledwie ułamek tego, co płaci klient. Makowe perfumy przede wszystkim wymagają promocji – to znane twarze w reklamach, znani reżyserzy i producenci tworzący spoty reklamowe, billboardy w centrach największych światowych metropolii, reklamy w kolorowych magazynach… To wszystko nakłady, które muszą się zwrócić. Co więcej, marki luksusowe, chcąc utrzymać ten status, nie pozwolą sobie na wprowadzenie tanich produktów – ich perfumy zawsze będą więc drogie, by utrzymać prestiż na rynku. Rzecz jasna koszty produkcji też mają swój wpływ. Kupując tanie odpowiedniki perfum łatwo zauważysz, że są one pakowane w proste, jednolicie wyglądające flakony. Tymczasem flakony perfum oryginalnych są często bardzo finezyjne, a ich twórcy to uznanie artyści – to także podnosi koszt wytworzenia kosmetyku. 
Tanie odpowiedniki perfum mają też zdecydowanie inną formę dystrybucji. Kupimy je bez trudu przez internet, podczas gdy markowe perfumy sprzedawane są często w ekskluzywnych butikach i perfumeriach, co także podnosi koszty, a co za tym idzie – ich cenę. Wszystko to sprawia, że odpowiedniki markowych perfum kosztują tak niewiele, a nadal zniewalają zapachem.


Dlaczego warto wybrać odpowiedniki perfum?

Odpowiedniki markowych perfum to sposób na to, by stworzyć wyjątkową kolekcję zapachów, bez konieczności nadwyrężania portfela. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy lubią pachnieć inaczej każdego dnia i przy różnych okazjach. Odpowiedniki markowych perfum dobrze sprawdzają się też, gdy chcemy przetestować nowy zapach i bez wydawania dużych pieniędzy sprawdzić, jak czujemy się z dana kompozycją zapachową. Ze względu na cenę tanie odpowiedniki perfum są też uwielbiane przez nastolatki, które zwykle dysponują dość skromnymi środkami na kosmetyki. Jednocześnie nastolatki uwielbiają nowości i modne zapachy, a także szybko się nudzą, odpowiedniki markowych perfum wydają się wiec wprost stworzone dla tej grupy docelowej. Jeśli szukasz pomysłu na niedrogi prezent dla nastolatki odpowiedniki perfum to strzał w dziesiątkę.