Najnowsze artykuły

Perfumy cytrusowe

Cytrusowe perfumy to bez wątpienia wyjątkowa propozycja dla pań gustujących w zapachach orzeźwiających. Utarło się przekonanie, że tego rodzaju...

Czytaj Więcej
Perfumy gourmand
7 kwietnia 2023
Perfumy fougere
24 marca 2023
Perfumy świeże
8 marca 2023

Elizabeth Arden - perfumy dla kobiet

Elisabeth Arden urodziła się w XIX wieku w Kanadzie. Będąc młodą kobietą  zatrudniła się w salonie piękności należącym wówczas do jednej z  najbardziej podziwianych kobiet zajmujących się branżą kosmetyczną, a  mianowicie w firmie Eleanor Adair. Arden była co prawda zatrudniona w  charakterze pomocy biurowej, aczkolwiek miała również możliwość  podglądania tego, jak funkcjonuje salon piękności. To właśnie wtedy po  zaczęło w niej kiełkować przekonanie, że branża kosmetyczna jest drogą,  którą chciałaby obrać, choć na swoich warunkach i w swojej firmie.  Wkrótce po tym Arden przeprowadziła się do Nowego Jorku, by spróbować  swoich sił na tamtejszym rynku. Bardzo szybko okazało się, że interesują  ją przed wszystkim innowacyjne rozwiązania w branży kosmetycznej.  Wielokrotne testy różnego rodzaju specyfików realizowała nawet podczas I  Wojny Światowej, poruszając się po Europie i poszukując nowych  inspiracji. Otwiera także swój salon w Paryżu, który był wówczas kolebką  najważniejszych projektantów i wizjonerów w branży kosmetycznej.

Arden 5th Avenue

Historia jednych z najpopularniejszych perfum Elizabeth Arden dotyczy  Piątej Alei w Nowym Jorku, a więc miejsca, w którym mieścił się pierwszy  salon prowadzony wraz z Elizabeth Hubbard. To właśnie tutaj młoda  businesswoman rozwijała skrzydła, choć wkrótce miało okazać się, że nie  jest w stanie za żadne skarby porozumieć się ze swoją wspólniczką. To  również tutaj z Florence Nightingale Graham przeobraziła się w Elizabeth  Arden. Imię pozostało bowiem na szyldzie, które nawiązywało do imienia  poróżnionej z nią wspólniczki. Wiele kobiet uważa, że Arden 5th Avenue  to kwintesencja Nowego Jorku. Miasta, które zawsze inspiruje i nigdy nie  zasypia. Z całą pewnością jest coś wyjątkowego w połączeniu kwiatów  bzu, magnolii, mandarynki, brzoskwini oraz aromatu drzewa sandałowego.  Zapach jest z jednej strony niezwykle orzeźwiający, choć z drugiej  strony jest w nim słodycz, która sprawia, że to idealne perfumy na nieco  chłodniejsze dni. Bez wątpienia sprawdzą się podczas wyjątkowych  okoliczności, nadając kobiecie nienachalnej elegancji w postaci  niezapomnianego zapachu.

Zielona herbata od Elizabeth Arden

Arden Green Tea to kolejne kultowe już perfumy od wybitnej kobiety,  która w pewnym sensie wyprzedzała swoje czasy. Była wizjonerką, która  nie bała się sięgać po nowe rozwiązania. Green Tea to perfumy, które w  dużej mierze opierają się na aromacie zielonej herbaty. Mamy zatem nutę  kojącą, aczkolwiek nie zabrakło w tych perfumach również orzeźwiającej  cytryny, bergamotki, goździków, mięty oraz jaśminu. Co ciekawe, Arden  zdecydowała się również na zastosowanie dwóch składników, które na ogół  pojawiają się w męskich zapachach, czyli piżma oraz ambry. Dzięki tak  nietypowej mieszance udało się uzyskać zapach, który z jednej strony  jest delikatny i subtelny, choć już po chwili ujawnia swoją kolejną  odsłonę w postaci pikanterii piżma i korzennych aromatów. Bez wątpienia  jest to zapach, który nada każdej kobiecie klasy i pewności siebie.