Najnowsze artykuły

Perfumy cytrusowe

Cytrusowe perfumy to bez wątpienia wyjątkowa propozycja dla pań gustujących w zapachach orzeźwiających. Utarło się przekonanie, że tego rodzaju...

Czytaj Więcej
Perfumy gourmand
7 kwietnia 2023
Perfumy fougere
24 marca 2023
Perfumy świeże
8 marca 2023

Jak przedłużyć działanie perfum?

Perfumy to bardzo istotny, choć przecież niewidoczny, element ubioru. Są dodatkiem, który świetnie akcentuje jaką stylizację prezentujemy. Inne perfumy wybierzemy na dzień, do pracy, czy na spacer, inne na wieczór, na imprezę, czy specjalną okazję. Odpowiedni zapach może podkreślić nasz charakter, oczarować i przyciągnąć uwagę wszystkich wokół. Jednakże, aby efekt ten był odpowiednio trwały, konieczne jest zadbanie o to, by zapach trwał długo. Wychodząc na cały dzień, bądź mając w planach całonocną imprezę, niejedna osoba martwi się, że niedługo po przekroczeniu progu domu perfumy przestaną roztaczać swoją woń. Czy istnieją zatem jakieś sposoby, by maksymalnie wydłużyć czas działania perfum?
 

Od czego zależy trwałość perfum?

To, jak długo utrzymywać będzie się zapach zależne jest przede wszystkim od tego, jakiego produktu się używa. Prawdziwe perfumy zawierają w sobie 20-43% olejków zapachowych i utrzymują się w związku z tym najdłużej. Zawartość olejków w wodach perfumowanych do 10-25%, a w wodach toaletowych 5-10%. Zapach będzie więc utrzymywać się krócej w produktach o niższym stężeniu. Różne firmy oferują również zapachy o różnej jakości i intensywności - tańsze produkty najczęściej nie będą równie trwałe, jak te z wyższej półki.
Nie bez znaczenia jest też to, jak przechowujemy nasze perfumy. Najlepiej trzymać je w miejscu zacienionym i suchym. Choć wiele osób przechowuje swoje flakoniki z zapachami w łazience, nie jest to optymalne rozwiązanie. Dużo wilgoci, wahania temperatur i często silne sztuczne oświetlenie wpływają negatywnie na perfumy.
Dobre perfumy utrzymywać się będą nawet do 8 godzin, stopniowo uwalniając kolejne warstwy zapachu. W przypadku produktów o mniejszym stężeniu olejków, jak na przykład wody toaletowe, ten czas będzie odpowiednio krótszy.
 

Co zrobić, by pachnieć dłużej?

Istnieje kilka trików, których zastosowanie pozwoli wykorzystać maksymalnie czas, jaki perfumy będą się unosić wokół naszej osoby.
“Psikaj” w odpowiednich miejscach. Nie jest bez znaczenia to, gdzie zaaplikujemy perfumy. Otoczenie się gęstą chmurą zapachu nawet wokół całego ciała gwarantuje intensywność, ale nie trwałość zapachu. Dobrze jest aplikować perfumy tam, gdzie naczynia krwionośne znajdują się pod samą skórą - nadgarstki, szyja, skronie, w zgięciach łokci i kolan. Poleca się także spryskać perfumami grzebień, czy szczotkę i przeczesać włosy. Na włosach zapach utrzymuje się dłużej niż na skórze, a dodatkowo ich ruch będzie uwalniał woń bez przerwy.
Aplikuj zapach na przygotowaną skórę. Zaleca się używanie perfum tuż po kąpieli, czy prysznicu. Pory skóry są wówczas rozszerzone i lepiej wchłaniają olejki zapachowe, co przedłuży czas działania perfum. Ważne jest też, by skóra była odpowiednio nawilżona. Nie zapomnij o kremie, bądź olejku, co nie tylko poprawia ogólną kondycję skóry, ale też pomaga perfumom utrzymać się na skórze dłużej.
 
Warstwy są dobre! Jeśli dysponujesz możliwością zakupu kosmetyków uzupełniających z tej samej linii, co perfumy, których używasz, z pewnością pomoże to utrzymać zapach na skórze dłużej. Użycie żelu do kąpieli, czy balsamu do ciała o tej samej kompozycji zapachowej wzmocni efekt perfum i przedłuży efekt ich działania. 
 
Wreszcie, ostatnia porada - bądź przygotowana! Miej przy sobie ulubiony zapach w kieszonkowej wersji roll-on lub małego aerozolu. Szczególnie w dni, gdy jesteś poza domem przez długie godziny, produkt taki przyda się, by odświeżyć zapach, który po kilku godzinach straci już swoją intensywność.