Najnowsze artykuły

Perfumy cytrusowe

Cytrusowe perfumy to bez wątpienia wyjątkowa propozycja dla pań gustujących w zapachach orzeźwiających. Utarło się przekonanie, że tego rodzaju...

Czytaj Więcej
Perfumy gourmand
7 kwietnia 2023
Perfumy fougere
24 marca 2023
Perfumy świeże
8 marca 2023

Jak zapakować perfumy na prezent?

Perfumy to jeden z najpopularniejszych prezentów, zarówno dla kobiety, jak i dla mężczyzny. Flakon z pięknym zapachem to podarunek uniwersalny, a jednocześnie odpowiednio elegancki, by pasował na wiele okazji. Warto jednak pamiętać, że w przypadku prezentu bardzo ważne jest też opakowanie. Podpowiadamy, jak zapakować perfumy na prezent.


Dlaczego perfumy są tak popularne jako prezent? To podarunek, który dość łatwo wpasować w gusta: jeśli wiemy, czego dana osoba używa, możemy kupić perfumy identyczne lub w podobnym stylu. Bez trudu znajdziemy też zapachy neutralne, które podobają się większości ludzi. Co ważne, to prezent, który daje nam duże możliwości wyboru półki cenowej – od niedrogich wód toaletowych po naprawdę kosztowne perfumy niszowe – zależnie od budżetu, relacji i okazji. Nie bez znaczenia jest też fakt, że większość ludzi, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, używa perfum, jest to wiec prezent tzw. Bezpieczny. Niestety, popularność tego typu podarunków sprawia, że stały się one nieco banalne. Kupni perfum pod choinkę czy na urodziny nie jest na pewno dowodem szczególnej kreatywności. Dlatego tak ważnej jest, by dodać takiemu prezentowi wyjątkowości poprzez odpowiednie zapakowanie.

Jak zapakować perfumy na prezent?

Pakowanie perfum na prezent nie jest trudne, bo większość z nich jest pakowana w kartonowe pudełka o regularnym kształcie. Dzięki temu wystarczy tylko wybrać papier ozdobny i dodatki, a samo pakowanie będzie przebiegało bez problemów. O czym pamiętać? Perfumy to prezent elegancki, dlatego najlepiej sprawdzi się pakowanie w stylu glamour: gładki papier z połyskiem, do tego wstążka z materiału, która jest bardziej elegancka, niż plastikowa. Wystarczy zgrać te dwa elementy kolorystycznie, by prezent wyglądał efektownie. Oczywiście możemy też zaszaleć z kreatywnością i postawić na celofan, kolorowe folie i brokatowe dodatki. Wszystko zależy od okazji i gustu osoby, którą chcemy obdarować. Pamiętajmy jednak, że najmniej eleganckie są papiery do pakowania z okazjonalnymi nadrukami, na przykład w choinki na gwiazdkę czy serduszka na walentynki – gładkie opakowania wyglądają lepiej.

Jak zapakować perfumy dla chłopaka?

Jeśli kupujesz perfumy męskie w prezencie, także warto zadbać o odpowiednie zapakowanie podarunku. To mit, że mężczyźni nie zwracają uwagi na takie rzeczy – zupełnie inna atmosfera towarzyszy wręczaniu pięknie zapakowanego prezentu, a inna, jeśli dajesz coś w zwykłej torebce ze sklepu. Jak zapakować perfumy dla chłopaka? Podobnie jak w przypadku podarunku dla kobiety, najlepiej sprawdzi się gładki papier i prosta wstążka. Z męskimi prezentami często kojarzą się ciemne, stonowane barwy, możesz więc wybrać czarny połyskliwy papier, albo coś w tonacji czekoladowego brązu czy granatu – kolory te są też bardzo eleganckie i podkreślają luksusowy wymiar prezentu.
Zarówno w przypadku perfum dla kobiety, jak i dla mężczyzny, jeśli nie jesteśmy mistrzami pięknego pakowania, możemy skorzystać z takiej usługi w perfumerii. W większości z nich obsługa zapakuje zakupione towary na prezent.

Jak zapakować perfumy do wysyłki?

Nie zawsze mamy szansę wręczyć prezent osobiście, szczególnie dziś, gdy podróże i kontakty są utrudnione. Wówczas wiele osób decyduje się na wysłanie podarunku. Jeśli prezentem wysyłanym mają być perfumy, koniecznie trzeba zapakować je tak, by nie uszkodziły się w trakcie transportu. Nie oznacza to jednak, że musimy zrezygnować z pięknego zapakowania podarunku. W pierwszym kroku pakujemy perfumy na prezent, a następnie chowamy je do pudełka z wypełniaczem – dzięki temu będą bezpiecznie przewiezione, a jednocześnie nie dojdzie do zniszczenia czy pogniecenia opakowania prezentowego.