Najnowsze artykuły

Perfumy cytrusowe

Cytrusowe perfumy to bez wątpienia wyjątkowa propozycja dla pań gustujących w zapachach orzeźwiających. Utarło się przekonanie, że tego rodzaju...

Czytaj Więcej
Perfumy gourmand
7 kwietnia 2023
Perfumy fougere
24 marca 2023
Perfumy świeże
8 marca 2023

Jakie perfumy męskie na lato wybrać?

Kiedy wysokie temperatury stają się codziennością, warto zrobić przegląd stosowanych do tej pory kosmetyków i kupić nowe, lżejsze, bardziej odpowiednie do stosowania w słoneczne, upalne dni i krótkie, letnie noce. Męskie perfumy nie są wyjątkiem od tej zasady.

Perfumy męskie na lato to lżejsza kategoria zapachów niż stosowane chłodną porą. Kojarząc się z wakacjami, słońcem i beztroską, nadal emanują duchem męskości – podejmowania wyzwań, aktywności i energii połączonej z nieskazitelną elegancją. Jakie powinny być najlepsze męskie perfumy na lato? 

 

Najlepsze męskie perfumy na lato

Typowe męskie perfumy na lato kojarzą się nam z letnimi podróżami, beztroskim wypoczynkiem, na który ma jednak wpływ duch przygody i odkrywania nowych przestrzeni. Nuty morskiej bryzy, aromatycznego drewna i orzeźwiających cytrusów to podstawowe elementy kompozycji zapachowych dla mężczyzn na letnie miesiące. Dzięki nim poczujesz się awanturnikiem o nienagannym stylu, czy to w klimatyzowanej przestrzeni biurowca, czy to pracując we własnym ogrodzie, uprawiając sport lub wyruszając na wyprawę w nieznane. W opisach zapachów warto więc szukać takich składników, jak np. sól (podstawowy składnik morskiej bryzy!), świeże zioła (np. mięta), cedr lub sandał (aromatyczne drewno, którego zapach jest popularnym i lubianym elementem męskich perfum) i cytrusy, najlepiej te gorzkawe (grejpfrut, limonka).
Męskie perfumy na lato zawierają też najczęściej inne, ożywcze i eleganckie komponenty, na które warto zwrócić uwagę – wetywerię (to ona nadaje ten świeży, lekko gorzkawy, trawiasto-ziołowy aromat!), lilię wodną, bergamotkę, jaśmin lub czarny pieprz. Takie połączenia gwarantują, że wybrane przez Ciebie perfumy na lato będą stanowić kompozycję zarazem energetyczną, jak i elegancką.

 

Trwałe perfumy męskie na lato

Jeśli chodzi o męskie perfumy na lato, równie ważnym problemem, jak odpowiadający nam skład zapachowy, będzie ich trwałość. Wiadomo, że zapachy przeznaczone na letnią porę będą lżejsze niż te, które są proponowane na zimę. Nie oznacza to jednak, że zapach szybko się rozwieje. Wspomniane wyżej kompozycje zapachów wzbogacone świeżymi i chłodnymi akcentami na długo pozostaną na skórze. Aby tak było, ważny jest nie tylko skład, ale też i producent – bardzo często marka jest zarazem swoistą gwarancją jakości i trwałości wyrobu. Oczywiście nie muszą być to tylko popularne rodzaje perfum, dostępne w każdej drogerii, ale też i zapachy niszowe, które są wysoko cenione przez znawców. Przed zakupem warto zapoznać się z opiniami użytkowników, także w odniesieniu do trwałości. Równie ważne jest to, gdzie kupujemy perfumy – polecamy zakupy w cieszących się dobrymi opiniami perfumeriach online i stacjonarnych.

 

Jak wybierać męskie perfumy na lato?

Jeżeli nie śledzisz nowinek perfumiarskich, a wybór propozycji w perfumerii lub na stronie sklepu internetowego przyprawia Cię o zawrót głowy, poznaj doskonałą metodę wyboru męskich perfum na lato! Otóż najlepiej jest szukać kompozycji zawierającej już te nuty, do których jesteś przyzwyczajony. Często będą to np. ambra, drewno, skóra, tytoń, wetyweria i gorzkie aromaty niektórych ziół. Odświeżone i złagodzone tonami morskimi, aromatami cytrusów, soli lub kwiatów staną się doskonałą bazą dla letnich perfum, w których znane połączy się z nowym i zaskakującym.
Innym sposobem wyboru męskich perfum na lato jest poszukanie takich, które zapewnią Ci dobre samopoczucie i zbudują miłe wrażenie zapachowe, np. dając poczucie, że szykujesz się na malownicze wakacje na greckiej wyspie lub wyprawę na nieodkryte jeszcze krańce świata.