Najnowsze artykuły

Perfumy cytrusowe

Cytrusowe perfumy to bez wątpienia wyjątkowa propozycja dla pań gustujących w zapachach orzeźwiających. Utarło się przekonanie, że tego rodzaju...

Czytaj Więcej
Perfumy gourmand
7 kwietnia 2023
Perfumy fougere
24 marca 2023
Perfumy świeże
8 marca 2023

Kobiece zapachy od Lancome

Lancome to marka, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Choć minęło sporo lat od jej powstania, to jednak do dzisiaj cieszy się należnym uznaniem i zaufaniem klientów na całym świecie. Jest również kojarzona za sprawą wybitnych osobistości świata show-biznesu, które zwykły podpisywać wieloletnie kontrakty z marką, będąc twarzą konkretnych produktów. Jedną z najsłynniejszych i najowocniejszych współprac miała być ta zawarta pomiędzy przedsiębiorstwem a Izabellą Rosselini. Aktorka przez kilkanaście lat była wyłączną modelką Lancome, co miało zmienić się dopiero w latach dziewięćdziesiątych. Do zaszczytnego grona w kolejnych latach dołączyła również Kate Winslet czy Penelope Cruz. Jak zaczęła się historia przedsiębiorstwa wyznaczającego kanony piękna przede wszystkim w branży perfumeryjnej?

Zwiedzanie Lancome

Założycielem przedsiębiorstwa Lancome jest Armand Petitjean, urodzony w 1884 roku. Trzeba powiedzieć, że jego debiut zaskoczył wówczas wielu ludzi. Nie dlatego, że nie dawano wiary w możliwości perfumiarza, ale dlatego, że od podjęcia decyzji o założeniu przedsiębiorstwa do faktycznego startu minęło raptem kilka miesięcy. Istotne jest również miejsce, w którym po raz pierwszy pojawiła się myśl o stworzeniu zakładu perfumeryjnego, który mogły przyczynić się do przywrócenia francuskiej potęgi w tej materii. Zaczęło się od niepozornego zwiedzania zamku Le Chateau de Lancosme, wokół którego rosły przepiękne krzewy róż. To właśnie te róże stały się inspiracją do stworzenia pięknego minimalistycznego logotypu, z którym marka jest kojarzona do dnia dzisiejszego. Petitjean zaczął uruchamiać fabryki i opracowywać receptury. Otwarcie nastąpiło w 1935 roku. Ciekawostką jest, że to właśnie Petitjean po raz pierwszy wypuścił na rynek perfumy w szczelnych flakonach, które można było nosić zawsze przy sobie.


Perfumy dla kobiet od Lancome

La Vie Est Belle to zapach, który natychmiastowo wprawia nas w dobry nastrój. Przeznaczony dla kobiet wolnych, niezależnych i pewnych siebie. W nucie głowy pojawia się gruszka i czarna porzeczka. Dopiero po chwili poczujemy serce zapachu w postaci kwiatu pomarańczy, irysu i jaśminu. Podstawa składa się z kolei z czekolady, paczuli, fasoli tonki oraz wanilii. To niezwykle dobrze wyważona kompozycja, nad którą pracowało aż trzech wybitnych perfumiarzy z Francji. Tresor La Nuit to z kolei propozycja na wyjątkowy wieczór. Zapach zamknięto w przepięknym flakonie w kształcie diamentu z różowym połyskiem. Niezwykła zmysłowość tych perfum sprawia, że nie sposób mu się oprzeć. W nucie podstawowej znajduje się liczi, czekolada, papirus oraz kadzidło. To głęboka kompozycja, która rozbudza zmysły i wyobraźnię. Sercem zapachu jest orchidea oraz wanilia, a głową czarna róża. Ciekawą propozycją od Lancome są także perfumy Idôle. Powstały z myślą o kobietach świadomych i pewnych siebie. Doskonale sprawdzą się na co dzień oraz na nieco ważniejsze okoliczności. W bazowej nucie znajdują się paczuli, wanilia oraz cedr. Sercem zapachu jest woda różana, róża oraz subtelny jaśmin, a głową wspaniała bergamotka.