Najnowsze artykuły

Perfumy świeże

Wiosna i lato to te pory roku, które zachęcają do stosowania świeżych perfum, które dodają energii i motywacji do produktywnego działania...

Czytaj Więcej
Perfumy drzewne
19 lutego 2023
Perfumy kwiatowe
25 stycznia 2023

Kobiece zapachy od Lancome

Lancome to marka, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Choć minęło sporo lat od jej powstania, to jednak do dzisiaj cieszy się należnym uznaniem i zaufaniem klientów na całym świecie. Jest również kojarzona za sprawą wybitnych osobistości świata show-biznesu, które zwykły podpisywać wieloletnie kontrakty z marką, będąc twarzą konkretnych produktów. Jedną z najsłynniejszych i najowocniejszych współprac miała być ta zawarta pomiędzy przedsiębiorstwem a Izabellą Rosselini. Aktorka przez kilkanaście lat była wyłączną modelką Lancome, co miało zmienić się dopiero w latach dziewięćdziesiątych. Do zaszczytnego grona w kolejnych latach dołączyła również Kate Winslet czy Penelope Cruz. Jak zaczęła się historia przedsiębiorstwa wyznaczającego kanony piękna przede wszystkim w branży perfumeryjnej?

Zwiedzanie Lancome

Założycielem przedsiębiorstwa Lancome jest Armand Petitjean, urodzony w 1884 roku. Trzeba powiedzieć, że jego debiut zaskoczył wówczas wielu ludzi. Nie dlatego, że nie dawano wiary w możliwości perfumiarza, ale dlatego, że od podjęcia decyzji o założeniu przedsiębiorstwa do faktycznego startu minęło raptem kilka miesięcy. Istotne jest również miejsce, w którym po raz pierwszy pojawiła się myśl o stworzeniu zakładu perfumeryjnego, który mogły przyczynić się do przywrócenia francuskiej potęgi w tej materii. Zaczęło się od niepozornego zwiedzania zamku Le Chateau de Lancosme, wokół którego rosły przepiękne krzewy róż. To właśnie te róże stały się inspiracją do stworzenia pięknego minimalistycznego logotypu, z którym marka jest kojarzona do dnia dzisiejszego. Petitjean zaczął uruchamiać fabryki i opracowywać receptury. Otwarcie nastąpiło w 1935 roku. Ciekawostką jest, że to właśnie Petitjean po raz pierwszy wypuścił na rynek perfumy w szczelnych flakonach, które można było nosić zawsze przy sobie.


Perfumy dla kobiet od Lancome

La Vie Est Belle to zapach, który natychmiastowo wprawia nas w dobry nastrój. Przeznaczony dla kobiet wolnych, niezależnych i pewnych siebie. W nucie głowy pojawia się gruszka i czarna porzeczka. Dopiero po chwili poczujemy serce zapachu w postaci kwiatu pomarańczy, irysu i jaśminu. Podstawa składa się z kolei z czekolady, paczuli, fasoli tonki oraz wanilii. To niezwykle dobrze wyważona kompozycja, nad którą pracowało aż trzech wybitnych perfumiarzy z Francji. Tresor La Nuit to z kolei propozycja na wyjątkowy wieczór. Zapach zamknięto w przepięknym flakonie w kształcie diamentu z różowym połyskiem. Niezwykła zmysłowość tych perfum sprawia, że nie sposób mu się oprzeć. W nucie podstawowej znajduje się liczi, czekolada, papirus oraz kadzidło. To głęboka kompozycja, która rozbudza zmysły i wyobraźnię. Sercem zapachu jest orchidea oraz wanilia, a głową czarna róża. Ciekawą propozycją od Lancome są także perfumy Idôle. Powstały z myślą o kobietach świadomych i pewnych siebie. Doskonale sprawdzą się na co dzień oraz na nieco ważniejsze okoliczności. W bazowej nucie znajdują się paczuli, wanilia oraz cedr. Sercem zapachu jest woda różana, róża oraz subtelny jaśmin, a głową wspaniała bergamotka.