Najnowsze artykuły

Perfumy cytrusowe

Cytrusowe perfumy to bez wątpienia wyjątkowa propozycja dla pań gustujących w zapachach orzeźwiających. Utarło się przekonanie, że tego rodzaju...

Czytaj Więcej
Perfumy gourmand
7 kwietnia 2023
Perfumy fougere
24 marca 2023
Perfumy świeże
8 marca 2023

Męskie zapachy wiosenne - Dior, Armani i Rabanne

Perfumy męskie na  wiosnę to wyzwanie dla mężczyzn. Z jednej strony warto skupić się na  zapachach, które zaopatrzą w poczucie rześkości i świeżości, ale z  drugiej strony zapach powinien w jakimś stopniu intrygować i sprawiać,  że nie sposób się mu oprzeć. W przededniu wiosny warto zaintereować się  propozycjami kultowymi, które zyskały należny rozgłos i nieskazitelną  renomę. Co warto wziąć pod uwagę?

Dior dla pewnych siebie mężczyzn

Christian Dior jest kwintesencją niewymuszonej elegancji, stylu i  szyku. Bez wątpiania jest jednym z najcudowniejszych projektantów na  świecie, któremu udało się zawsze trafiać w aktualne potrzeby ludzi na  całym świecie. Nie inaczej było w przypadku kompozycji zapachowych.  Pierwsze perfumy Diora powstały jeszcze w 1947 roku. Projektant od  samego początku powtarzał, że jego zapachy mają pachnieć dokładnie tak  jak jego moda. Flakoniki po otwarciu miały kojarzyć się z konkretnymi  zjawiskami, ale przywodzić również na myśl elegancję i wrażenie luksusu z  najwyższej półki. Dior Sauvage dla mężczyzn to zapach o niebywałej  mocy. Idealny dla mężczyzn znających swoją wartość, pewnych siebie i  zdeterminowanych. Jedną z nut, która zostanie wychwycona w pierwszej  kolejności są cytrusy przywodzące na myśl wspaniałą świeżość. Nuta głowy  składa się z fantastycznej kalabryjskiej bergamotki. W nucie serca  znajduje się z kolei ambroxan, który nie bez powodu uważany jest za  jeden z piękniejszych aromatów. To zapach dla mężczyzn w każdym wieku.  Jest ponadczasowy i bez wątpienia niepowtarzalny.

Wspaniałe zapachy od Armaniego i Rabanne

Armani Acqua Di Gio to zapach symbolizujący wolność, niezależność i  pewność siebie. Perfumy o charakterze uwodzicielskim i jednocześnie  idealne na co dzień. W nucie głowy na prowadzeniu znajdują się wspaniałe  cytrusowe aromaty. Mamy tutaj mandarynkę, pomarańczę i cytrynę. Jest  również neroli oraz bergamotka. W nucie serca znajdują się z kolei  rozmaryn, cyklamen, calon, róża, frezja oraz kolendra. To nuty, które  nadają całości pikatnego charakteru. W postawie mamy piżmo, cedr,  porosty oraz jaśmin i paczuli. Ta nietuzinkowa kompozycja powstała z  potrzeby stworzenia zapachu dla mężczyzn, którzy nie obawiają się  podkreślania własnej wyjątkowości. Zapach idealny dla panów, którzy  śmiało idą pod prąd i zawsze mają swoje zdanie. Paco Rabanne Invictus to  z kolei porcja ogromnej energii, wspaniała świeżość i poczucie wolności  bez względu na wszystko. Zapach dla mężczyzn silnych i  zdeterminowanych. Wspaniała skórka z grejpfruta nadaje całości rzeskiego  charakteru, co wiosną będzie miało niebagatelne znaczenie. W nucie  serca znajduje się wawrzyn, a w podstawie paczuli, ambra oraz drzewo  gwajakowe.