Najnowsze artykuły

Perfumy świeże

Wiosna i lato to te pory roku, które zachęcają do stosowania świeżych perfum, które dodają energii i motywacji do produktywnego działania...

Czytaj Więcej
Perfumy drzewne
19 lutego 2023
Perfumy kwiatowe
25 stycznia 2023

Perfumy Chloe dla kobiet

Chloe to marka ceniona i poważana już od wielu lat. Klienci doceniają precyzyjny charakter marki i jednocześnie fakt, że jest to dom mody, który bardzo szybko przełamał sztywne kanony piękna, oferując kobietom po raz pierwszy świetny look i wygodę. Marka od samego początku wyznaczała nieco inne trendy, dowodząc pozostałym domom mody, że ubrania mogą być zarówno perfekcyjne pod względem wizualnym, jak i całkowicie komfortowe. A trzeba przyznać, że takie podejście przez wiele lat nie miało racji bytu. Zdawały sobie z tego sprawę zwłaszcza te kobiety, które przez wiele lat borykały się z gorsetami oraz innymi metodami mniej skupionymi na wygodzie, bardziej na efekcie końcowym. Jak zaczęła się historia Chloe?

Z Egiptu do Paryża

Gaby Aghion urodziła się w Egipcie w 1921 roku. Była córką dyrektora fabryki papierosów. Mając zaledwie siedem lat poznała Raymonda Aghiona, swojego przyszłego męża, z którym uczęszczała do tej samej szkoły podstawowej. Ta znajomość dopiero później przeistoczyła się w miłość, która miała jej towarzyszyć przez całe życie. W 1945 roku para postanowiła przeprowadzić się do Paryża, a niespełna siedem lat później Gaby stworzyła markę Chloe, która bardzo szybko okazała się strzałem w dziesiątkę. Jej wizja opierała się przede wszystkim na dostarczeniu kobietom zupełnie nowej jakości ubrań, które totalnie odbiegały od sztywnych i konwencjonalnych na tamte czasy fasonów. W pewien sposób zapoczątkowała styl bazującym na tym, by piękno zawsze szło w parze z komfortem.

Perfumy od Chloe dla pań

Chloe EDP to perfumy dla kobiet uwielbiających rozwój i dobre zmiany. Z całą pewnością jest to zapach kojarzący się w dużej mierze z wolnością i swobodą. Jego zmysłowość jest zniewalająca i nic dziwnego w tym, że zdobył tak wielkie uznanie na świecie. Po rozpyleniu perfum w pierwszej kolejności poczujemy nutę głowy, w której znajduje się rozkoszna piwonia, liczi oraz frezja. Dopiero później poczujemy magnolię, konwalię oraz różę, które są sercem zapachu, a na końcu nutę bazową z dominującym bursztynem. To zapach na co dzień, który podkreśli kobiecość i doda pewności siebie. Nomade to z kolei propozycja zapachowa dla kobiet uwielbiających nowe wyzwania. Zapach jest doskonałym wyborem na co dzień oraz na specjalne okazje. Zachwyca, intryguje i nie pozostawia nas wobec siebie obojętnym. W nucie głowy pojawia się śliwka mirabelka. Sercem tego zapachu jest natomiast frezja, z cudowna baza składa się z mchu dębowego. To zapach zmysłowy i nieoczywisty, pełen aromatów i jednocześnie nienarzucający się zbyt nachalnymi akordami. Zapach powstał w 2018 roku i jest dedykowany wszystkim niezależnym kobietom. Warto także zwrócić uwagę na Love Story. To zapach, od którego można się uzależnić od pierwszej chwili. W pierwszej chwili poczujemy wspaniałą bergamotkę, neroli, gruszkę, cytrynę i grejpfruta. To powiew świeżości, po którym uwolni się nuta serca w postaci róży, czarnej porzeczki, kwiatu pomarańczy, brzoskwini i stefanotisu z Madagaskaru. Głębię zapachu poczujemy na końcu wraz z uwolnioną nutą bazową, w której znajduje się piżmo, kaszmir, paczuli i cedr. Są to perfumy niejednoznaczne, wielowymiarowe i przywodzące na myśl kobietę wolną pod każdym względem.