Najnowsze artykuły

Perfumy cytrusowe

Cytrusowe perfumy to bez wątpienia wyjątkowa propozycja dla pań gustujących w zapachach orzeźwiających. Utarło się przekonanie, że tego rodzaju...

Czytaj Więcej
Perfumy gourmand
7 kwietnia 2023
Perfumy fougere
24 marca 2023
Perfumy świeże
8 marca 2023

Perfumy damskie Gucci

Gucci to marka, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Pierwszy dom mody  powstał w 1921 roku, a zatem przeszło sto lat temu. Jej założycielem  był Guccio Gucci, który na przestrzeni kolejnych lat sukcesywnie budował  coś na wzór włoskiego imperium modowego. To miało wkrótce opanował cały  świat. Historia rodziny Guccich przepełniona jest kontrowersjami,  skandalami i sytuacjami, w których trudno było się połapać nawet  wymiarowi sprawiedliwości. W grę wchodziły ogromne pieniądze, miłość,  chciwość i realna władza. Synowie Gucciego doskonale zdawali sobie  sprawę z potencjału firmy. Podobnie jak ludzie, których Guccio  wprowadzał do rodzinnego biznesu. Na przestrzeni lat firma znajdowała  się pod ostrzałem rodzinnych intryg i kłamstw, które ostatecznie  doprowadziły do sytuacji, w której największe udziały przypadały  arabskiej spółce. Najgłośniejsza sprawa dotyczyła jednak wnuka  założyciela, czyli Maurizia Gucciego, który wbrew woli rodziny związał  się z Patrizią Gucci. To właśnie ona po latach została uznana za winną  śmierci byłego męża. Choć historia rodziny do dzisiaj nie została w  pełni wyjaśniona, to jednak trzeba przyznać, że Gucci jako marka ma na  swoim koncie wiele uznanych projektów. W tym również perfumy dla kobiet,  które dzisiaj są uważane za kultowe.

Perfumy dla kobiet od włoskiego giganta modowego

Gucci Enve Me to jeden z tych zapachów, które przypisuje się młodym  kobietom. Jest odpowiednio lekki i zdecydowanie przeznaczony na co  dzień. W tym wypadku zastosowano mango, liczi, różę oraz piwonię. Mamy  zatem mieszankę kwiatowo-owocową, która orzeźwia i jest dedykowana  kobietom przede wszystkim pewnym siebie i energetycznym. Z całą  pewnością jest to zapach nowoczesny i dodający świeżości.

Bukiet kwiatów w jednym flakonie

Flora by Gucci to kolejna kwiatowa propozycja dla kobiet. Z pewnością  przypadną do gustu kobietom, które gustują w perfumach bazujących na  nutach kwiatowych. W tym wypadku mamy do czynienia z perfumami, w  których nutami głowy są cytrusy oraz piwonia. Te sprawiają, że zapach  jest niebywale soczysty i orzeźwiający. Nutami Serca są z kolei osmantus  oraz róża. Baza składa się z różowego pieprzu, paczuli oraz drzewa  sandałowego. Trzeba przyznać, że to perfumy o dosyć intensywnym zapachu.  Sprawdzą się doskonale w przypadku kobiet, które poszukują czegoś  wyjątkowego, co doskonale sprawdzi się na co dzień, ale będzie również  niezawodnym towarzyszem podczas ważniejszych okoliczności. Doskonałą  propozycją jest również Gucci Guilty. To z kolei wyjątkowe połączenie  bzu, ambry i cytrusów. Zapach lekki i przyjemny. Pewnego rodzaju  przeciwieństwem jest stworzony dla marki Gucci zapach Rush 2. Twórcą  wybitnej mieszanki zapachowej jest Michel Almairac, który postawił na  wyraźne nuty kwiatowe w postaci konwalii, róży i frezji. Bazowymi nutami  jest jednak piżmo, czarna porzeczka oraz mech dębowy. Michel Almairac  to francuski perfumiarz, który zaskarbił sobie sympatię wielu domów  mody. Słynie z oryginalnych połączeń i umiejętności uzyskiwania zapachów  ponadczasowych. Tak też się stało w tym przypadku. Rush 2 to zapach,  obok którego nie sposób przejść obojętnie.

Sprawdź odpowiedniki perfum Gucci: https://paryskie-perfumy.pl/kategoria-produktu/perfumy-damskie/perfumy-francuskie-damskie/odpowiednik-gucci/