Najnowsze artykuły

Perfumy cytrusowe

Cytrusowe perfumy to bez wątpienia wyjątkowa propozycja dla pań gustujących w zapachach orzeźwiających. Utarło się przekonanie, że tego rodzaju...

Czytaj Więcej
Perfumy gourmand
7 kwietnia 2023
Perfumy fougere
24 marca 2023
Perfumy świeże
8 marca 2023

Perfumy Dior dla kobiet

W obecnych czasach Christian Dior to synonim elegancji i kobiet, które  doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważnym elementem jest  garderoba. Jego pierwszy pokaz odbył się w 1947 roku, choć przez wiele  wcześniejszych lat nic nie wskazywało na to, by młody projektant miał  się poświęcić swojej pasji. Surowy ojciec pragnął, by Christian w  przyszłości został dyplomatą, co spotkało się z ogromną dezaprobatą  syna. Co ciekawe, na przestrzeni kolejnych lat udawało mu się dowodzić,  że wybór był słuszny. Jedną z kolekcji zaprezentował na brytyjskim  dworze królewskim. Następnie pod jego skrzydłami znalazł się niezwykle  zdolny młody człowiek o imieniu Yves Saint Laurent. Z czasem projektant  zapragnął również stworzyć własne perfumy. Pierwsze powstały z myślą o  siostrze Diora. Na co dzisiaj warto zwrócić uwagę?

Dior perfumy - słodkie zapachy dla kobiet

Można śmiało powiedzieć, że Christian Dior tworzył zapachy w pewnym  sensie nieoczywiste. Wiele kobiet, które zdecydowały się na perfumy  francuskiego mistrza uważa, że nie sposób określić jednoznacznie ich  zapachu i że zdarza się inaczej odbierać zapach o różnych porach dnia.  Addict Dior to z całą pewnością kompozycja, która ma szansę spełnić  oczekiwania najbardziej wymagających kobiet. W tym wypadku zastosowano  wybitną mieszankę mandarynki i wanilii. To subtelne połączenie sprawia,  że Addict Dior dla kobiet są idealnym rozwiązaniem na sezon  jesienno-zimowy. Słodycz wanilii jest kwintesencją ciepła w nieco  chłodniejsze dni. Następną nutą jest jaśmin wielkolistny. To perfumy,  które zadowolą przede wszystkim panie lubujące się w słodkich nutach.  Dolce Vita od Diora to kolejny słodki zapach. W tych perfumach na  prowadzeniu znajdują się kwiaty w postaci róży, lilii i magnolii. Zapach  bazuje jednak na wanilii, heliotropach i drzewie sandałowym. Trzeba  przyznać, że mamy do czynienia z dosyć skomplikowaną kompozycją,  aczkolwiek finalnie udało się uzyskać zapach, który jest adekwatny do  nazwy - Słodkie Życie.

Coś cięższego od Diora

Perfumy dla kobiet od Diora zawsze są efektem ekstrawaganckiego łączenia  różnych składników. Niezwykłe eksperymenty sprawiają, że efekt finalny  zawsze zniewala. Takie właśnie są perfumy Dune Dior. W perfumach  znalazły się mandarynka, piwonia i bergamotka. Nuta głowy składa się  również z brazylijskiego drzewa różanego, w sercu znajduje się między  innymi pszonak, jaśmin oraz róża, choć nie zabrakło również miejsca na  piżmo, mech dębowy, bursztyn czy wanilię. To zapach z jednej strony  uniwersalny i pięknie pachnący na każdej skórze, a z drugiej strony  podkreślający indywidualność. Z całą pewnością zasługuje na słowo  uznania. Podobnie jak Dior Hypnotic Poison. Nazwa w tym wypadku w ogóle  nie jest przypadkowa. Perfumy faktycznie zachwycają, odurzają i  sprawiają, że mamy ochotę bezustannie z nich korzystać. W przypadku tego  zapachu wykorzystano ulubioną wanilię, jaśmin i migdały.