Najnowsze artykuły

Perfumy cytrusowe

Cytrusowe perfumy to bez wątpienia wyjątkowa propozycja dla pań gustujących w zapachach orzeźwiających. Utarło się przekonanie, że tego rodzaju...

Czytaj Więcej
Perfumy gourmand
7 kwietnia 2023
Perfumy fougere
24 marca 2023
Perfumy świeże
8 marca 2023

Perfumy Dior dla mężczyzn

Historia francuskiego domu mody Dior sięga lat czterdziestych XX wieku. To właśnie w 1946 roku we Francji powstaje marka, która w kolejnych latach miała stać się jedną z najważniejszych w branży. Choć dla wielu osób Dior jest kwintesencją damskiej mody, to w rzeczywistości dosyć dużą popularnością cieszą się kolekcje męskie i to zarówno w kwestii odzieżowej, jak i w kwestii perfumeryjnej.

Historia Diora

Artystyczne zacięcie Christiana Diora było obecne w życiu projektanta od najmłodszych lat. Wiadomo, że już jako dziecko zwykł pod swoim domem sprzedawać szkice własnego autorstwa. W bardzo młodym wieku otworzył galerię sztuki, w której pojawiały się dzieła najważniejszych przedstawicieli malarstwa w tamtych czasach. Prace u Diora wystawiali między innymi Pablo Picasso. Dopiero w kolejnych latach zaczął obracać się w środowisku projektantów, otwierając sobie jednocześnie drzwi do zupełnie innego świata. Marzenia o własnym domu mody ziściły się tuż po zakończeniu II Wojny Światowej. Dior bardzo szybko znalazł się na językach paryskich ekspertów, wprowadzając na rynek kreacje zupełnie odmienne od tego, co proponowała większość. Już w pierwszych latach działania na własnych warunkach i pod własnym nazwiskiem zajął się tworzeniem perfum, które bardzo szybko zyskały uznanie klientów. W 1953 roku został nominowany do Oscara za stworzenie niebywałych kostiumów do filmu Stacja Końcowa. Umiera nagłą śmiercią w 1957 roku.

Męskie zapachy od Diora

Dior Sauvage to wyjątkowa ponadczasowa propozycja dla mężczyzn o silnej osobowości, odznaczającym się niezłomnością i niezachwianą pewnością siebie. Jest to zapach opierający się tak de facto na kilku mocnych akcentach zapachowych. Nuta głowy to przede wszystkim kalabryjska bergamotka. W nucie serca dominuje ambroxan. To wspaniała mieszanka naturalnych zapachów, które przywodzą na myśl wolność i brak ograniczeń. Jest to zapach, który doskonale sprawdzi się na co dzień, podkreślając ważne dla mężczyzny wartości oraz na nieco ważniejsze okoliczności. Kolejną propozycją od Diora dla panów jest Fahrenheit w przepięknym ognistym flakonie.

Sprawdź inne perfumy męskie na stronie paryskie-perfumy.pl 

W tym przypadku mamy do czynienia z zapachem kwiatowo-drzewnym. Umiejętnie dobrane nuty sprawiają, że jest to zapach dedykowany mężczyznom o silnym charakterze, sukcesywnie realizującym własne cele. W nucie głowy znajduje się mandarynka sycylijska, a w nucie serca fiołek. Dior Homme to z kolei zapach, którym powinien zainteresować się każdy mężczyzna marzący o zapachu ponadczasowym i niebanalnym. To silny zapach z delikatnymi akcentami, który zwraca na siebie uwagę i doskonale podkreśla męskość. Zaliczany do grupy zapachów drzewnych. W nucie głowy znajduje się cedr, a w nucie serca paczuli. Docierająca z czasem nuta głębi opiera się przede wszystkim na wetywerii. Niezwykle aromatyczny skład wpływa na samopoczucie i dosłownie dodaje skrzydeł. Dedykowany każdemu, kto chce się poczuć wyjątkowo pod każdym względem. Doskonały na co dzień i na ważniejsze okoliczności.