Najnowsze artykuły

Perfumy cytrusowe

Cytrusowe perfumy to bez wątpienia wyjątkowa propozycja dla pań gustujących w zapachach orzeźwiających. Utarło się przekonanie, że tego rodzaju...

Czytaj Więcej
Perfumy gourmand
7 kwietnia 2023
Perfumy fougere
24 marca 2023
Perfumy świeże
8 marca 2023

Perfumy kwiatowe

Perfumy kwiatowe to kwintesencja kobiecości, zmysłowości i nienagannego stylu. Biorąc jednak pod uwagę szerokie spectrum wynikające z mnogości gatunków kwiatów, można by rzec, że tego rodzaju zapachy odznaczają się pewnego rodzaju uniwersalnością. Bywają mocne i wyraziste, ale bywają też niezwykle delikatne, stonowane i subtelne. Nie sposób nie zgodzić się z tezą, iż są tak wielowymiarowe i różnorodne jak kobiety. Bez wątpienia mogą być zamiennikiem najpiękniejszej biżuterii, tworząc cudowną zapachową aurę, obok której po prostu nie sposób przejść obojętnie. Zapach kwiatowy przywodzi na myśl potęgę natury, wolność i niezależność. Nic zatem dziwnego w tym, że tak wiele kobiet decyduje się na kwiatowe perfumy, dzięki którym poprawia się nasz nastrój oraz pewność siebie.

Dlaczego warto zdecydować się na kwiatowe nuty?

Od dawna wiadomo, że konkretne zapachy są w stanie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przenosić w inne światy, przywołując bardziej lub mniej konkretne skojarzenia. Zapachy kwiatowe należą do tej grupy, której po prostu nie sposób się oprzeć. Mogą być wyrazistym akcentem, który w pewien sposób określa nasz charakter lub dyskretną ozdobą, która otula niesamowitą mieszanką zapachową. Sprawdzają się doskonale na co dzień, jak i na wyjątkowe okoliczności. Oczywiście wiele zależy od kompozycji i elementarnych składników, ale ze względu na obszerny wybór, żadna z pań nie będzie miała najmniejszego problemu z wyborem idealnego zapachu. Kwiaty to kwintesencja kobiecości i subtelności, ale również siły i niezależności. Niezaprzeczalną zaletą takich zapachów jest fakt, iż natychmiastowo wprawiają nas w dobry nastrój.

Jakie perfumy damskie kwiatowe wybrać?

Kwiatowe perfumy damskie mogą gwarantować poczucie lekkości lub stanowić dominujący akcent. Panie gustujące w zapachach optymistycznych i energetyzujących z pewnością powinny sięgnąć po Calvin Klein Euphoria. Nazwa tego zapachu z całą pewnością nie jest dziełem przypadku, a strzałem w dziesiątkę, który w doskonały sposób obrazuje, z czym wiąże się stosowanie tych perfum. Premiera tego zapachu miała miejsce w 2005 roku i można śmiało powiedzieć, że od tamtego czasu cieszy się on niesłabnącym uznaniem. W podstawie perfum znajdują się piżmo, mahoń, fiołek oraz bursztyn. Tę zmysłową mieszankę poczujemy jednak na samym końcu, bo najpierw będziemy delektować się nutą głowy, w której znajduje się owoc granatu, który stopniowo doprowadzi nas do samego serca. W tym wypadku postanowiono zastosować orchideę i lotos. Te dwa pięknie uzupełniające się kwiaty są głównym akordem zapachowym Euphorii. Warto także zwrócić uwagę na perfumy damskie kwiatowe Lancome La Vie Est Belle. To zapach o niezwykle potężnym ładunku optymizmu. W nucie głowy znajduje się orzeźwiająca czarna porzeczka oraz gruszka. Chwilę później poczujemy zniewalający zapach jaśminu, irysa oraz kwiatu pomarańczy, a na samym końcu fasolę tonkę, czekoladę, paczuli i wanilię. Ta zaskakująca kompozycja zachwyca na każdym etapie. Panie gustujące w delikatnych perfumach kwiatowych powinny sięgnąć po Good Girl od Caroliny Herrary. Nutą głowy są migdały, które otulają swoją słodyczą, ale dla przeciwwagi w sercu znajdziemy tuberozę i jaśmin. Podstawa składa się z fasoli tonki i kakao. To ujmujący i niezwykle zmysłowy zapach i wbrew pozorom dosyć delikatny.