Najnowsze artykuły

Perfumy cytrusowe

Cytrusowe perfumy to bez wątpienia wyjątkowa propozycja dla pań gustujących w zapachach orzeźwiających. Utarło się przekonanie, że tego rodzaju...

Czytaj Więcej
Perfumy gourmand
7 kwietnia 2023
Perfumy fougere
24 marca 2023
Perfumy świeże
8 marca 2023

Perfumy Yves Saint Laurent dla mężczyzn

Historia Yves Saint Laurent z pewnością może zostać potraktowana jako  gotowy scenariusz na film. Seria sukcesów w branży, w której od  dzieciństwa pragnął się realizować nie uchroniła go przed  społeczeństwem, które nie było gotowe na akceptacją homoseksualistów.  Nie zdołał również ukryć się przed wojną, która dopadła go w najmniej  oczekiwanym momencie i sprawiła, że musiał założyć mundur, opowiadając  się po jednej ze stron. Jak wyglądały jego początki?

Narodziny gwiazdy mody

YSL urodził się w 1936 roku a Algierii. Mając zaledwie siedemnaście  lat postanowił wyruszyć do Paryża, które już wtedy uchodziło za mekkę  artystów i miejsce, w którym powstaje światowa moda. Miał pod pachą  teczkę z własnymi rysunkami, a wkrótce potem wygraną w konkursie firmy  Woolmark. Jego zadaniem było stworzenie projektu koktajlowej sukienki,  co z oddaniem uczynił, wprawiając w zachwyt oceniających. Jego talent  zostaje dostrzeżony niemal natychmiast, dlatego dołożono wszelkich  starań, aby mógł poznać Christiana Diora. Ten zatrudnia go jako głównego  projektanta. Po śmierci Diora to właśnie YSL zostaje na tonącym statku i  ratuje firmę przed finansową katastrofą. Właśnie wtedy otrzymuje  powołanie do wojska ze względu na algiersko-francuską wojnę. Jego  orientacja w koszarach nie została zaakceptowana, co dla projektanta  kończy się pobytem w szpitalu psychiatrycznym i elektrowstrząsami, które  miały go "doprowadzić do zdrowia", czyli zamienić w heteroseksualistę.  Wkrótce po wyjściu ze szpitala YSL decyduje się na założenie własnej  działalności, która zrewolucjonizowała ówczesny świat mody. Powstają  również perfumy. Pierwszy zapach pojawia się w 1964 roku. Projektant  marzył o tworzeniu zapachów ciężkich i sennych, jak sam zwykł mawiać.

YSL - niezwykłe zapachy dla mężczyzn

"Y" to nietuzinkowy zapach dla mężczyzn. Można śmiało powiedzieć, że  jest to zapach, który doskonale wpisuje się w ideę projektanta dotyczącą  zapachów sennych, bujnych i ciężkich. Nuta głowy składa się z ostrych i  charakterystycznych aromatów bergamoty oraz imbiru. W nucie głowy  znajdują się zapachy o nieco mniej agresywnych aromatach. To nuty  uspokajające i wyciszające. W ich skład wchodzi lawenda, szałwia,  jałowiec oraz geranium. Na uwagę zasługuje również nuta bazowa, w której  postanowiono zastosować fantastyczne akcent drzewa bursztynowego,  olibanum, fasoli tonki oraz ambry. To zapach, który nie tylko dodaje  pewności siebie. Jest dedykowany wszystkim mężczyznom, którzy kochają  nowe wyzwania i nie boją się realizowania własnych celów. Zapach  mimowolnie dodaje szyku. Nuit de L’Homme Intense to również propozycja  dla panów. Fantastyczny i nieco enigmatyczny zapach, obok którego nie  sposób przejść obojętnie. Mamy w tym wypadku do czynienia z nutami  drzewnymi, które nadają całości doskonałej głębi oraz intensywności.  Nuta głowy to przede wszystkim irys oraz fiołek. Nuta serca składa się  ze słodkiej wanilii oraz szałwii. To idealny zapach dla mężczyzn silnych  i zdających sobie sprawę z własnej wartości. Opium Homme to z kolei  zapach, który dodaje energii i poczucia, że niemożliwe nie istnieje.  Zapach zachwyca orientalno-korzenną kompozycją. To fantastyczna  kompozycja imbiru, geranium, pieprzu i dla przeciwwagi - mandarynki,  lawendy oraz porzeczki.