Najnowsze artykuły

Perfumy cytrusowe

Cytrusowe perfumy to bez wątpienia wyjątkowa propozycja dla pań gustujących w zapachach orzeźwiających. Utarło się przekonanie, że tego rodzaju...

Czytaj Więcej
Perfumy gourmand
7 kwietnia 2023
Perfumy fougere
24 marca 2023
Perfumy świeże
8 marca 2023

Perfumy męskie marki Jaguar

Jaguar nie jest firmą kojarzącą się z perfumami. Słysząc nazwę tej marki z pewnością pomyślimy w pierwszej chwili raczej o luksusowych sportowych samochodach. Jednakże już od 1986 roku Jaguar zajmuje się także produkcją perfum, zarówno męskich, jak i damskich. Męskie perfumy Jaguar są chętnie kupowane przez mężczyzn. Za co ceniona jest ta marka?
 

Przykładowe męskie perfumy Jaguar

Jaguar zaprezentował na rynku kilka różnych linii swoich męskich perfum. Największym powodzeniem cieszą się perfumy Jaguar Classic. Ich następcy, Jaguar Classic Black, Jaguar Classic Blue, Jaguar Classic Red, czy Jaguar Classic Gold również w niczym nie ustępują swojemu pierwowzorowi. Które najlepiej wybrać?
Wszystkie zapachy przyciągają eleganckim, ponadczasowym designem. Klasyczny flakon o niewyszukanym kształcie, połączenie szkła z metalem, prostota opakowania i przyciągające wzrok kolory to jedna z zalet tego produktu. Dlatego też perfumy Jaguar chętnie bywają wybierane na prezent. To nie opakowanie jest jednak najistotniejsze, a mieszanka zapachowa, którą możemy znaleźć wewnątrz.
 
Każdy zapach tworzą trzy “warstwy” - nuta głowy, nuta serca i nuta bazy. Części te uwalniane są kolejno, pierwsze wrażenie to zawsze nuta głowy, z czasem przebijają się zapachy nuty serca a następnie nuty bazy. Odpowiednio skomponowane elementy tworzą idealne mieszanki o pożądanym charakterze; niektóre są bardziej delikatne i orzeźwiające, inne cięższe i bardziej zmysłowe. Co więc znajdziemy w poszczególnych perfumach Jaguar Classic?
Jaguar Classic For Men to zapach polecany na co dzień, z kategorii orientalno-drzewnych. To raczej spokojna kompozycja pełna elementów kwiatowych i cytrusowych, z nieco mocniejszą, cedrową bazą nadającą perfumom charakteru.
Jaguar Classic Black to bardziej ekspresyjna kompozycja. Na nutę głowy składają się tak orzeźwiające olejki jak jabłko, czy pomarańcza, nuta serca przyciąga zapachem herbaty i kardamonu, a nuta bazy to zmysłowy cedr i drzewo sandałowe. To uniwersalny zapach dla każdego mężczyzny.
 
Wprowadzony na rynek w 2013 roku Jaguar Classic Gold to zapach na specjalne okazje. Ciepły i świeży, łączący w sobie nuty owocowe, bergamotkę, słodką wanilię i mocne piżmowe akordy spotkał się z pozytywnym przyjęciem ze strony klientów.
Wreszcie warto wspomnieć o Jaguar Classic Red. W płomiennie czerwonym flakoniku najbardziej przywodzi na myśl sportowe samochody, z których znany jest Jaguar. To zapach dla mężczyzn, którzy wiedzą, czego chcą. Otwiera go słodka nuta głowy przepełniona zapachem malin, jagód i jaśminu, przechodząc w bardziej zmysłową nutę serca, z czarnym pieprzem i paczulą, kończąc na mocnej waniliowo-cedrowo-bursztynowej nucie bazy.
 

Co myślą klienci?

Opinie o męskich perfumach Jaguar są w przeważającej mierze pozytywnej. Klienci chwalą stosunek ceny do jakości. Recenzje wskazują także na trwałość zapachu, jako na dużą zaletę - perfumy Jaguar utrzymują się długo i nie tracą zbytnio na intensywności. Kompozycje zapachowe również oceniane są pozytywnie - świeże, zmysłowe zapachy podobają się zarówno panom je noszącym, jak i paniom, które chętnie wybierają Jaguar na prezent dla swoich mężczyzn.  Perfumy Jaguar znaleźć można w dość przystępnych cenach w drogeriach i perfumeriach, a także w Internecie.