Najnowsze artykuły

Perfumy cytrusowe

Cytrusowe perfumy to bez wątpienia wyjątkowa propozycja dla pań gustujących w zapachach orzeźwiających. Utarło się przekonanie, że tego rodzaju...

Czytaj Więcej
Perfumy gourmand
7 kwietnia 2023
Perfumy fougere
24 marca 2023
Perfumy świeże
8 marca 2023

Perfumy niszowe, wszystko co musisz o nich wiedzieć

Perfumy niszowe to coś dla prawdziwych koneserów sztuki tworzenia zapachów. Oryginalne, niepokojące, często bardzo kontrowersyjne zapachy nie należą do tanich, ale trudno przejść obok nich obojętnie. Chcesz naprawdę wyróżnić się zapachem? Postaw na perfumy niszowe.


Czym są perfumy niszowe? To kompozycje zapachowe, które rzadko znajdziesz w typowych sieciowych perfumeriach. Sprzedawane są w wyspecjalizowanych sklepach z ekskluzywnymi kosmetykami, część z nich kupisz też w perfumeriach internetowych specjalizujących się w perfumach niszowych. Ich cena także różni się od tej, jaką zwykliśmy płacić za perfumy – są zdecydowanie droższe. Dlaczego tak jest?


Co to są perfumy niszowe?

Trudno zdefiniować perfumy niszowe, bo sposobem produkcji czy składem chemicznym nie wyróżniają się w żaden sposób. O ich niszowości decyduje kompozycja zapachowa. Perfumy niszowe powstają w oderwaniu od dominujących trendów. Można je opisać takimi przymiotnikami, jak; unikatowe, wyjątkowe, oszałamiające, nie do zapomnienia, zaskakujące, dziwaczne, a nawet… nieprzyjemne. Bo perfumy niszowe często mają zapachy, które budzą tyleż zachwytów co obrzydzenia. Kontrowersyjne kompozycje zapachowe mają jednak jedną zaletą – na pewno nie da się obok nich przejść obojętnie. W perfumach niszowych często też wykorzystywane są drogie składniki, nie stosuje się tanich syntetycznych zamienników. Niekonwencjonalne kompozycje zapachowe wymykają się też typowym klasyfikacjom perfum, dzielącym zapachy na kwiatowe, kadzidlane, owocowe itp. Oczywiście nie znaczy to, że wśród perfum niszowych nie znajdziemy kompozycji po prostu pięknych, mają one jednak zdecydowanie więcej charakteru niż modne perfumy od topowych marek.


Perfumy niszowe damskie

Jesteś kobietą i szukasz oryginalnych perfum niszowych damskich? Oto kilka zapachów, z którymi warto się zapoznać. Może któryś z nich podbije Twoje serce.
Histoires de parfums: Tubereuse 3 Animale. To zapach bardzo słodki, z tak wyrazistymi nutami kwiatowymi, że działa wręcz odurzająco. Jest ultrakobiecy i sprawi, że nikt nie przejdzie obok Ciebie obojętnie. Tak zresztą jest zawsze z perfumami marki Histoires de parfums. Co to za marka? Jest ona kreowana przez francuskich mistrzów perfumiarstwa. Najsłynniejsza seria perfum ten jarki nawiązuje do znanych wydarzeń i postaci historycznych. Chcesz wiedzieć, jak pachnie rewolucja? Z tymi perfumami możesz to sprawdzić.
Etat Libre d’Orange Putain des Palaces. To kolejna kultowa już marka specjalizująca się w perfumach niszowych. Znak rozpoznawczy? Kontrowersyjne nazwy na granicy dobrego smaku, tak jak w tym przypadku, gdy nazwa oznacza… damę lekkich obyczajów. A zapach? Bardzo zmysłowy, piżmowy, z akordami pudru i bursztynu, a przy tym głęboki i niejednoznaczny.


 Perfumy niszowe męskie

A jakie perfumy niszowe męskie zasługują na uwagę? Kilka z polecanych niżej zapachów producenci klasyfikują jako unisex, a więc do noszenia zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn, jednak są to kompozycje, w których gustują głównie panowie. 
Histoires de parfums: Petroleum. Perfumy pachną dokładnie tak, jak sugeruje ich nazwa – ropą naftową. Idealny zapach dla prawdziwego mężczyzny, który nie boi się wyróżniać.
Etat Libre d’Orange: Secretions Magnifiques to zapach dla prawdziwych ekscentryków i prowokatorów. Bo nie każdy odważy się spryskać kompozycją, w której głównymi nutami zapachowymi są krew, mleko i sperma. Uwaga: efekt tego połączenia jest naprawdę zaskakujący!
Money perfume to zapach… pieniędzy. Kompozycja bazuje na zapachu świeżo drukowanych dolarów. A samo opakowanie wykonane jest ze sproszkowanych banknotów, co sprawia, że jego wartość jest niebagatelna.